Prodej chaty 61 m2, vlastní pozemek 115 m2, Rovensko pod Troskami

Hledáte útulné a klidné místo pro vaši dovolenou nebo pro trvalé bydlení? Místo, kde si můžete odpočinout od ruchu města nebo užít si krásy přírody? Mám pro vás skvělou nabídku – prodej chaty v Rovensku pod Troskami, která se nachází v jedné z nejkrásnějších lokalit České republiky!

cena: 1.200.000,- Kč

Tato menší chata nabízí možnosti pro vaše pohodlné ubytování. Disponuje menší zahradou, takže nemusíte celý víkend sekat trávu, ale terasa bohatě stačí, abyste si vychutnali svou ranní kávu nebo užili večerní grilování s rodinou a přáteli. Navíc, pro milovníky turistiky, je toto místo opravdu rájem. Jistě není třeba psát, že se jedná o lokalitu s největší hustotou přírodních a kulturních památek.

Tato chata nabízí také potenciál pro investory, kteří hledají výhodnou investici. Nachází se v jedné z nejkrásnějších lokalit v České republice a bude jistě skvělou nabídkou pro turisty a milovníky přírody. S rekonstrukcí a modernizací chaty můžete získat atraktivní zázemí pro krátkodobé pronájmy, které jsou stále oblíbenější formou ubytování pro turisty. Chata se nachází v blízkosti malebného městečka Turnov, které láká mnoho turistů po celý rok.

Nechte se unést krásou přírody a objevte tajemství Rovenska pod Troskami. Tuto chatu si prostě zamilujete a rádi se sem budete vracet!

Tato menší útulná chata je ideální pro ty, kteří chtějí relaxovat a užívat si klidu na zahradě. Má zkrátka vše, co potřebujete k odpočinku – kuchyň s obývacím pokojem, ložnici, předsíň s umyvadlem a chemickým wc, půdu a kůlny pro uložení věcí. Právě půda nabízí možnost vybudování dalších místností. Nachází se na vlastním pozemku o výměře 115 m2. Celková plocha pozemku činí cca 176 m2. 
Do chaty je zavedena elektřina i obecní vodovod. Dřez a umyvadlo jsou napojeny na obecní kanalizaci. Na ulici je plynová přípojka, ke které je možné připojit se. Topení je řešeno kamny na tuhá paliva, zn. Petra. V dochozí vzdálenosti je veškerá občanská vybavenost.

Neváhejte a kontaktujte mne pro více informací. Tato chata je připravena být vaším novým útočištěm! 

Půdorys a 3D náhled chaty

Mapa - Rovensko pod Troskami

VZDÁLENOSTI:

  • Turnov – 11 km
  • Lomnice n. P.  – 13 km
  • Semily – 15 km
  • Jičín – 16 km
  • D10 – 13,5 km
  • Trosky (zřícenina) – 6 km
  • Hrubá Skála (zámek) – 10 km
  • hrad Kost – 17,5 km
  • Kozákov (rozhledna)  – 11 km

zdroj: https://www.rovensko.cz/

Virtuální prohlídka ROVENSKA

Rovensko pod Troskami

Rovensko pod Troskami leží v samém středu Českého ráje, jedné z nejpůvabnějších a nejkrásnějších oblastí České republiky.
Nevelkému malebnému městečku v údolí říčky Veselky, o němž první písemná zmínka sahá až do roku 1371, vévodí jedna z nejtypičtějších zřícenin a dominant naší vlasti, skutečný symbol Českého ráje – hrad Trosky. Nejen tento třetihorní čedičový útvar dvojvěží láká návštěvníky bezpočtem překrásných přírodních scenérií a nejednou kulturní památkou.

Ideální poloha města, jako významné křižovatky turistických cest a optimálních vzdáleností k většině charakteristických, mnohdy i světově proslulých přírodních a historických partií Českého ráje, vytváří z Rovenska pod Troskami přirozené středisko cestovního ruchu. Je jen málo míst, která mohou svým návštěvníkům předložit tak bohatou, pestrou a snadno dostupnou nabídku k rozmanitým výletům.
Úchvatné panoráma Českého ráje se všemi typickými znaky této krajiny lze shlédnout z nedalekého Kozákova (743 m n. m.), známého výskytem drahokamů.

Pamětihodnosti

Největší pamětihodností města je starobylá zvonice, se třemi unikátními zvony, obrácenými v klidu srdcem vzhůru, které se uvádějí do pohybu šlapáním. Zvony jsou často označovány jako „rebelantské“, protože daly signál k prvnímu povstání selského lidu v tomto kraji proti útlaku církve a šlechty v období násilné rekatolizace. 
Rovenský chrám svatého Václava na Týně, je jedna z nejvýznamnějších architektur gotiky severních Čech, a je doplněna neobyčejně hodnotnou středověkou kamenickou výzdobou. V rovenském chrámu také působil vlastenecký kněz a národní buditel, rodák z nedalekého Turnova, přítel a spolupracovník Josefa Jungmanna – Antonín Marek (1785-1877).
Další památkou je vrcholně barokní plastika – sloup se sochou P. Marie na náměstí z roku 1744, doplněn kamenickou prací významného lidového sochaře Jana Zemana ze Žernova z roku 1845.
K památkám lidové architektury dále patří kamenná brána Brožova statku ve Ktové z  roku 1815, která je dokladem uplatnění barokní ornamentiky v lidovém projevu i typická roubená chaloupka čp. 206 v Matouškově ulici v Rovensku pod Troskami.
Pomník básníka Svatopluka Čecha v městském parku s verši „Tkví věčně v národě, Tvá slova hluboká, ó králi poetů, z Tvých písní otroka“ připomíná jeho letní pobyt v Rovensku pod Troskami z roku 1891. 
Střed rovenského náměstí zdobí sousoší „Rozhovor“, dílo vynikajícího českého sochaře, rytce a glyptika, rodáka z blízkého Volavce, profesora Josefa Drahoňovského, jehož pamětní deska je umístěna na domě čp. 84 na náměstí a další jeho dílo „Pomník padlým“ na Týně. 

radnice
kostel Svatého Václava
dřevěná znovice
zvonice s "rebelantskými zvony"

Kostel Svatého Václava

Kostel sv. Václava na Týně je postaven z hruboskalského pískovce. Původní je gotický presbytář s pěti okny z poloviny 14. století, loď byla přestavěna gotickorenesančně v 16. století, kdy byla k severnímu boku lodi přistavěna i sakristie, mladší je předsíň v průčelí. V kostele je rodová hrobka Smiřických, leží v ní i zakladatel rodu Zikmund.

Zvonice s rebelantskými zvony

Dřevěná zvonice z roku 1630 připomíná zmíněné povstání sedláků proti robotním povinnostem a náboženskému útisku z roku 1629. Vznikla na místě starší, pravděpodobně ze 16. století, která byla zapálena vojáky za povstání. Unikátem v Česku (s výjimkou zvonice v Kouřimi) jsou zvony obrácené „rebelantsky“ srdcem vzhůru. Jsou rozhoupávány šlapáním, trojice zvonů je sladěna a vyžaduje zvonění v jistém rytmu, což si vyžadovalo zapojení čtyř zvoníků. Váží 1500, 1200 a 600 kg a nikdy nebyly zrekvírovány! Proč byly ve skutečnosti obráceny, se přesně neví. Dle tradice proto, aby připomínaly povstání 1629, dle jiné, že to bylo „na husitský“ způsob.

Velký zvon ze zvonice prý dokáže splnit přání dívce, která udeří třikrát srdcem o zvon. Více zde: https://www.rovensko.cz/mesto/historie/zvonice/

zdroj: cs.wikipedie.org
zdroj: 
https://www.rovensko.cz/

Muzea a expozice v okolí

Městské muzeum na náměstí (Rovensko p. Troskami)
Expozice městského muzea je zaměřena především na broušení kamenů. Jsou zde 2 brusičské stoly, kotouče, vybroušené kameny, cechovní prapor a další exponáty.

Část expozice je věnována historii Rovenska pod Troskami, část expozici broušení drahých kamenů.

Muzeum panenek a kočárků (Turnov)
V Turnově v blízkosti náměstí Českého ráje je k vidění 1000 exponátů panenek a kočárků soukromé sbírky. Na výstavě jsou k vidění převážně charakteristické panenky nazývané šklebík. Jedná se o panenky vyráběné v limitovaných sériích v 90. letech ve Španělsku. Tyto panenky vyjadřují emoce dětí a lidí. Jde o největší sbírku těchto panenek v ČR.

Dům přírody Českého ráje (Dolánky u Turnova)
Dům přírody Českého ráje nabízí interaktivní expozici o přírodě. Nachází se v objektu bývalé školy v Dolánkách u Turnova, v malebné osadě na pravém břehu Jizery. Návštěvník zábavnou formou získává řadu zajímavých informací o nejstarší chráněné krajinné oblasti ČR.

Muzeum Českého ráje (Turnov)
Muzeum v Turnově vám ukáže bohaté sbírky z archeologie, etnologie, mineralogie, historie a umění. Nově je zde otevřena interaktivní expozice horolezectví, historická a archeologická expozice, muzeum pro děti. Nejvíce se muzeum zabývá dokumentací zpracování a sběru drahých kamenů, zlatnictví a šperkařství.
V expozici nazvané Klenotnice uvidíte šperky, nádoby z drahých a ušlechtilých kamenů a stříbrnické tepané práce z první poloviny 20. století. Klenotnice nápaditě využívá dispozice působivých podzemních prostor muzea z režného pískovcového zdiva s unikátními cihlovými klenbami.

Boučkův statek (Malá Skála)
Boučkův statek je roubená patrová budova z roku 1813, která je nádhernou ukázkou lidové architektury Maloskalska.
Můžete si zde prohlédnout galerii výtvarných děl, která představuje sbírku obrazů a plastik více než 120 českých výtvarníků 20. století. Samostatnou část tvoří stálá přehlídka tvorby zdejšího rodáka, akademického malíře Josefa Jíry.

Muzeum panenek a medvídků (Troskovice)
Nedaleko zříceniny hradu Trosky v Troskovicích se nachází muzeum panenek a medvídků. Rozsáhlá expozice čítající více než 1000 exponátů představuje vývoj panenek a medvídků od roku 1840 až po současnou uměleckou produkci. Expozice svým ojedinělým rozsahem zaujme návštěvníky všech věkových skupin.

Městské muzeum a galerie (Lomnice nad Popelkou)
Muzeum může návštěvníkům nabídnout několik stálých expozic, vedle historie města i etnografické oddělení, mineralogickou a zoologickou expozici, výstavní prostory, reprezentační místnosti původních majitelů rodiny Šlechtů, Památník Jaroslava Seiferta a galerii oblastních výtvarníků.

Galerie Granát (Turnov)
Granát Turnov, družstvo umělecké výroby, je tradiční a největší producent originálních šperků s českými granáty. V zákaznickém centru naleznete expozici o historii a produkci Granátu Turnov a k vidění jsou také ukázky výroby granátových šperků.

Hrad a zámek Frýdlant – nejstarší expozice ve střední Evropě
Frýdlant je jedním z nejnavštěvovanějších historických objektů v České republice. Z původního gotického hradu byl během staletí přestavěn na rozlehlý renesanční zámek s bohatou výzdobou a rozsáhlými sbírkami nesmírné historické a umělecké ceny.
Frýdlant patří k nejrozsáhlejším a nejvýznamnějším památkovým celkům v severních Čechách. Spojuje v sobě dva architektonické útvary: středověký hrad a renesanční zámek. Hrad byl vybudován kolem poloviny 13. století. K vidění jsou interiéry hradu i interiéry zámku, které se návštěvníkům nabízejí v samostatných okruzích. Všechny prostory jsou vybaveny původním nábytkem, obrazy, porcelánem a dalšími doplňky. Součástí prohlídky je rovněž renesanční zámecká kaple sv. Anny. Do areálu hradu se vstupuje stejně jako před dvěma sty lety padacím mostem.

Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/

Galerie fotek

zdroj fotek: www.kudyznudy.cz

PRO DALŠÍ INFORMACE KLIKNĚTE ZDE.