Prodej chaty 80 m2, pozemek 299 m2, Křivoklát

Ne náhodou nechal Přemysl Otakar II. vystavět původně lovecký hrad v Křivoklátě. Oblast křivoklátských lesů je vyhledávanou turistickou lokalitou, ale pokud hledáte klid a odpočinek, mám pro vás jedinečnou nabídku: UDRŽOVANÁ CHATA na okraji lesa, zároveň na dohled od řeky Berounky.

cena: 1.850.000,- Kč

Exkluzivně vám nabízím ke koupi chatu se zastavěnou plochou 45 m2, s přilehlým pozemkem o velikosti 299 m2 v katastrálním území obce Křivoklát. Jedná se o vyhledávanou oblast malebné krajiny, hlubokých lesů a řeky Berounky. Celková užitná plocha je cca 80 m2. Nabízí se jako plně vybavená.
Přímo k pozemku vede zpevněná cesta, která se v zimě neudržuje. Průjezdná je s opatrností téměř celoročně (záleží na počasí a výbavě vozu). Parkování je cca 50 m od chaty, jsou zde 1 až 2 parkovací místa. Samotná chata má kamennou podezdívku, je zděná, dřevěná okna mají okenice. V hlavní části nemovitosti je obývací pokoj s balkonem a kuchyně, předsíň, toaleta a chodba. V horní části se nachází 2 menší pokoje a lodžie s výhledem na řeku. V dolní polovině chaty je prostor sloužící jako dílna / technická místnost / skládek na uložení věcí. Vytápění je zajištěno pomocí lokálních kamen na tuhá paliva, komín je v dobrém stavu. V chatě je zavedena elektřina (230 V). Do chaty je zavedena voda z vlastní studny, která je v těsné blízkosti chaty. V chatě je také wc se zadržovací jímkou. Odpady z umyvadla a dřezu jsou řešeny trativodem.

Střecha je plechová, nezatéká do ní. Na zahradě je místo k sezení, ohniště, krb s grilem a hadice se studenou i teplou vodou umožňuje opláchnout se venku. Zahrada není poslední 2 roky udržovaná, ale šikovný zahradník jí rychle vrátí do pěkného stavu. Objekt nebyl nikdy vytopen vodou.

Nemovitost se nachází na kraji lesa, v řadě chat, ty na sebe ale díky stromům navzájem nevidí.
Chata stojí na pronajatém pozemku Lesů ČR. Smlouva lze převzít; roční poplatek činí 1.665,- Kč / ročně. Pozemek o velikosti 299 m2 je vlastní, je v těsné blízkosti chaty.

Volná je ihned, část léta už můžete strávit na tomto příjemném místě.

Půdorysy

Předmět prodeje a pronajatý pozemek

Okolí chaty

Městys Křivoklát se nachází v okrese Rakovník, kraj Středočeský, zhruba 13 km jihovýchodně od Rakovníka. Žije zde 7 stovek obyvatel.

Zdroj: https://www.mestys-krivoklat.cz/mestys/

MAPA – KŘIVOKLÁT

Rakovník – 16 km

Beroun – 25 km

Kladno – 30 km

D6 – 20 km

D5 – 23 km

Krivoklat_znak
znak

První písemná zmínka o osídlení tohoto místa pochází z roku 1110.

Mlýn a ves v podhradí vznikly někdy na přelomu 14. a 15. století a nesly název Budy. Nad hradem vznikl v 16. století hospodářský dvůr a ves Čamrdoves, roku 1818 na počest Amálie Bádenské přejmenovaná na Amalín. Městečko Křivoklát vzniklo roku 1896 sloučením těchto vsí Budy a Amalín.

Dlouhou tradici má v Křivoklátě lesnické školství. Již v letech 1839–1848 fungovala v Amalíně pod vedením vrchního lesmistra Ing. Jana Gintla lesnická škola. Od roku 1961 vychovává mladé lesníky SLŠ a SOU Křivoklát, situovaná v místní části Písky.

V roce 2006 obci vrácen status městyse.

vlajka

Křivoklát je jeden z nejstarších a nejvýznamnějších středověkých hradů českých knížat a králů. Nachází se v nadmořské výšce 285–290 metrů na skalnatém ostrohu nad Rakovnickým potokem, přítokem řeky Berounky na území městyse Křivoklátu v okrese Rakovník ve Středočeském kraji. Hrad je v majetku České republiky a je zpřístupněný veřejnosti. Od roku 1965 je chráněn jako kulturní památka a v roce 1989 byl zapsán na seznam národních kulturních památek ČR. 

Křivoklát nejprve sloužil jako lovecký hrad knížat a králů. Kosmas se o Křivoklátu zmiňuje v souvislosti s lety 1110–1113, kdy na něm měl kníže Vladislav I. věznit svého bratrance Otu Olomouckého.

Další pamětihodnosti

zdroj: cs.wikipedia.org

Videoprohlídka chaty

PRO DALŠÍ INFORMACE KLIKNĚTE ZDE.