Prodej chaty 38 m2, vlastní pozemek 150 m2, Bratronice

Máte rádi klid? Hledáte místo, kde můžete načerpat energii či odkud můžete vyrazit na výlety do přírody?
V tom případě pro vás mám doslova poklad – udržovanou chatičku v oblíbené chatové oblasti cca 30 km západně od Prahy.

cena: 1.600.000,- Kč

Exkluzivně vám nabízím ke koupi chatu se zastavěnou plochou 48 m2 na pozemku o velikosti 150 m2 v katastrálním území obce Bratronice, ve vyhledávané chatové oblasti. Celková užitná plocha je 38 m2. Nabízí se jako plně vybavená.
Přímo k pozemku vede nezpevněná cesta, která pokračuje k Mosteckému mlýnu. Průjezdná je s opatrností téměř celoročně. Parkovat můžete za uzamykatelnou vjezdovou bránou, je zde vybudováno parkovací stání. Samotná chata má kvalitní podezdívku, dřevěnou konstrukci s dřevěnými okny (včetně okenic) a je zateplená vatou. V horní části se nachází menší nízká půda. Vytápění je zajištěno pomocí lokálních kamen na tuhá paliva, komín je v dobrém stavu. V chatě je zavedena elektřina (230 V a 380 V). Na pozemku se nachází zdroj vody – studna (voda není přivedena do objektu). Studna potřebuje částečnou rekonstrukci. V chatě je chemické wc, odpad z dřezu a umyvadla je řešen trativodem.

Střecha je nová z roku 2019, chata vloni také natřená. Na zahradě je několik míst k sezení, ohniště. Zahrada je pečlivě udržovaná, stejně jako celá chata. Objekt nebyl nikdy vytopen vodou.

Nemovitost se nachází na počátku křivoklátských lesů, z jedné strany je lemována říčkou Loděnicí (nebo-li Kačák) a z druhé strany leží přímo na trase vyhledávaných turistických tras a cyklostezek. V letních měsících je oblast hojně navštěvovaná.

Volná ihned, jaro už můžete strávit na tomto příjemném místě.

Bratronice jsou vesnice a obec v okrese Kladno ve Středočeském kraji, asi 30 kilometrů západně od Prahy. Žije zde 936 obyvatel. Součástí obce je také vesnice Dolní Bezděkov, k části Bratronice náležejí i samoty Mostecký mlýn a Roučmídův mlýn s chatovým pásmem podél říčky Loděnice. Vesnice se nachází při silnici II/201 mezi Bělčí a Horním Bezděkovem, na hranici chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko a přírodního parku Povodí Kačáku.

MAPA – BRATRONICE

Kladno – 12 km

Beroun – 20 km

Praha (Řepy) – 25 km

D6 – 7 km

OKOLÍ CHATY

znak Bratronic
znak

OBEC BRATRONICE

Bratronice jsou vesnice a obec v okrese Kladno ve Středočeském kraji, asi 30 kilometrů západně od Prahy. Žije zde 936 obyvatel. Součástí obce je také vesnice Dolní Bezděkov, k části Bratronice náležejí i samoty Mostecký mlýn a Roučmídův mlýn s chatovým pásmem podél říčky Loděnice. Vesnice se nachází při silnici II/201 mezi Bělčí a Horním Bezděkovem, na hranici chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko a přírodního parku Povodí Kačáku. Její existence je doložena od 13. století, kdy ležela na lovecké cestě z Prahy na Křivoklát. Je zde kostel, škola, sokolovna i fotbalové hřiště.

zdroj: cs.wikipedia.org

vlajka

zdroj: www.bratronice.cz

BUNKR A-4/51/A-200Y

V náspu komunikace mezi obcemi Bezděkov a Bratronice je zabudován atypický řopík pevnostní linie nazývané Pražská čára, jejíž bunkry měly zachytit a zpomalit postup německých vojsk. Bunkry měly chránit Prahu po prolomení pohraničních linií, případně získat čas pro ústup obránců dále na východ. „Silniční“ objekt, který byl ve druhé polovině 90. let rekonstruován členy Klubu vojenské historie Praha a v současnosti bývá v sezóně jednou měsíčně zpřístupněn pro veřejnost.

zdroj: kudyznudy.cz

CHKO KŘIVOKLÁTSKO

CHKO Křivoklátsko je cenné chráněné území zachovávající původní krajinný vzhled včetně mimořádně cenných přírodních lokalit středních Čech.
Přirozenou osou území je hluboce zaříznutý kaňon řeky Berounky. Území je více než z poloviny zalesněno. Členitý reliéf a teplé podnebí vytváří výborné podmínky pro pestrý vegetační kryt, kterému odpovídá také rozmanitost živočišných druhů, díky níž patří Křivoklátsko mezi evropsky významné lokality.
CHKO Křivoklátsko byla vyhlášena v roce 1978. Pro svou významnost je i biosférickou rezervací UNESCO.

zdroj:mapy.cz

KOSTEL VŠECH SVATÝCH, BRATRONICE

Vystavěn v letech 1780–83 zednickým mistrem J. Cikanem z Bud v barokním slohu. Jednolodní orientovaná stavba.
K obdélné lodi se skosenými hranami přiléhá na východě kněžiště se sakristií, na západě se nachází jednopatrová věž. V interiéru hlavní oltář z r. 1859. Boční oltáře pochází
ze zrušeného pražského kláštera.
Mimořádně cennou částí kostela je původní barokní krov
z r. 1782.

ROZHLEDNA VESELOV, DRUŽEC
 
Zhruba 12 metrů vysoká vyhlídková trámová konstrukce se od dubna 2014 tyčí na návrší Veselov (429m) u obce Družec v okrese Kladno.
Byla postavena podle projektu Ing. arch. Petra Vodrážky.
 
Typ/materiál: dřevěná vyhlídková věž

Lokalita: návrší Veselov, cca 500m východně od obce Družec, cca 8km jihozápadně od Kladna
GPS: 50.1047169N, 14.0572100E
Nadmořská výška: 429m
Celková výška: 12,3m
Výška vyhlídkové plošiny: 6,8m
Počet schodů: 2 + 9 + 11
Otevírací doba: volně přístupná

 

PRO DALŠÍ INFORMACE KLIKNĚTE ZDE.