Prodej chaty 30 m2, vlastní pozemek 570 m2, Zeměchy

Přemýšlíte o koupi chaty v blízkosti vody? Chcete si užívat klid a rybaření v přírodě? Mám pro Vás skvělou nabídku!
Exkluzivně vám nabízím prodej chaty v malé obci Zeměchy u Kralup nad Vltavou.

cena: 1.999.999,- Kč

Rybáři, pozor! Zde je jedinečná příležitost pro Vás!
Tato lokalita je rájem pro rybáře, kteří chtějí nahodit udici jen kousek od města a přesto v klidu okolní přírody. Chatka se nachází v těsné blízkosti 3 rybníků a Knovízského potoka a je proto skvělým místem pro milovníky rybolovu. Užijí si zde i rodiny s dětmi, kteří ocení prostor na bazén a trampolínu. Nebojte, přístupy k vodě jsou uzamykatelné.

Tato jednoduchá a útulná dřevěná chata je ideální pro ty, kteří chtějí relaxovat a užívat si klidu na zahradě. Chatka má vše, co potřebujete k odpočinku – kuchyň s obývacím pokojem, ložnici, patro na spaní a prostornou terasu. V chatě je také provedena příprava na koupelnu se sprchou a záchodem. Nachází se na vlastním pozemku o výměře 570 m2. Celková plocha pozemku činí cca 600 m2. 
Do chaty je zavedena elektřina i obecní vodovod. Topení je řešeno kamny na tuhá paliva, zn. Petra. V dochozí vzdálenosti je vlaková zastávka a autobus.

Nabízí tak příjemné ubytování pro celou rodinu a přátele. Ideální je také pro odpočinek po celodenním rybaření.

Neváhejte a kontaktujte mne pro více informací. Tato chata je připravena být vaším novým útočištěm! 

Mapa - Zeměchy

VZDÁLENOSTI:

  • Kralupy n. Vl. – 4 km
  • Velvary – 6,5 km
  • Slaný – 16 km
  • Kladno – 19 km
  • Praha (Ďáblice) – 25 km
  • D8 (Nová Ves) – 19 km
  • D7 (Slaný) – 15 km

Zeměchy u Kralup nad Vltavou

Zeměchy jsou vesnice, část města Kralupy nad Vltavou v okrese Mělník. Zeměchy se rozkládají v údolí Knovízského potoka necelých 3,5 km zjz. od centra Kralup nad Vltavou. Jádro zástavby se nalézá po pravé straně údolí, v mírném odstupu od potoka i od všech průjezdních komunikací, které se protínají severně od vesnice. Silnice II/240 (Kralupy – Velvary) se zde křižuje s místní silnicí do Olovnice, ze které zajišťuje příjezd do Zeměch slepá odbočka. Nachází se zde i železniční zastávka Kralupy nad Vltavou Zeměchy na trati 110 Kralupy nad Vltavou – Louny, kde staví všechny vlaky kromě víkendových spěšných vlaků Praha – Louny – Most.
V Zeměchách je evidováno 154 adres. Trvale zde žije 400 obyvatel.

Pamětihodnosti

Mimořádnou geologickou pozoruhodnost představuje na jihozápadním okraji vesnice přírodní památka Sprašová rokle u Zeměch, zhruba 450 m dlouhá a v průměru 15 m hluboká erozní rokle, vzniklá v mohutných vrstvách spraší. Světlejší a tmavší vrstvy ve stěnách rokle odhalují střídání dob ledových a meziledových v časovém úseku zhruba 200 tisíc let. Lokalita patří k opěrným bodům evropské sprašové stratigrafie; její horní okraje jsou též významné výskytem stepních rostlin a bezobratlých živočichů.
Na vyvýšenině uprostřed vesnice se nalézá barokní, hřbitovem obklopený kostel Narození svatého Jana Křtitele, k němuž vede kamenné schodiště. Existence kostela v Zeměchách je písemně doložena od roku 1352; nynější svatostánek nechala od základů nově vybudovat Anna Marie Františka velkovévodkyně Toskánská v roce 1723. Kostel doplňuje samostatně stojící kamenná zvonice. U paty přistupového schodiště do areálu stojí kamenný krucifix, přenesený sem roku 1980 z opačné strany bývalé fary. Jen několik desítek kroků severněji se při hlavní ulici nalézá pomník obětem světových válek se jmény obětí mužů z vesnice.

schodiště ke kostelu
kostel Narození svatého Jana Křtitele
zvonice
kříž na Špičáku

Nad jihovýchodním okrajem Zeměch se zvedá zalesněný vrch Špičák (236 m) s křížem z roku 1906 na temeni.

Severně od vesnice, při křižovatce silnice do Olovnice lze spatřit torzo barokního křížového sloupu z doby kolem roku 1715. Podobně jako u kostela byla iniciátorkou této památky Anna Marie Františka Toskánká. Okrouhlý pískovcový sloup původně vrcholil křížem zakončenou hlavicí, zdobenou motivem vinných hroznů (odtud též lidové pojmenování „Viniční křížek“). Dnes dochována zhruba pouze spodní polovina dříku, chráněná coby kulturní památka ČR.

Dlouhou tradici v Zeměchách má rybnikářství při Knovízském potoce. Zatímco v minulosti se vodní plocha prostírala východně od vesnice, směrem k Mikovicům, dnes se soustava tří rybníků (rozloha 0,6, 1 a 4 ha) rozkládá na západní straně, směrem k Olovnici. Na kraji lesa při jižním konci hráze nejhořejšího rybníka stojí na kamenném podstavci litinová socha sv. Jana Nepomuckého z roku 1860.

Pod lesní strání západně od rybníků roste při cestě ze Zeměch do Olovnice památný strom Dub u Zeměch.

Sprašová rokle u Zeměch
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
torzo "Viničního křížku"
památný dub u Zeměch
Zeměšské rybníky

zdroj: cs.wikipedie.org

Výlety po okolí

Zeměchy – Okoř (11 km)

Na kole nebo pěšky můžete vyrazit na zříceninu hradu Okoř, který zná snad každý díky trampské písni “Na Okoř je cesta…”

Zeměchy – Budeč (6 km)

Hezká procházka je na blízký Budeč –  významné slovanské hradiště, založené za prvních Přemyslovců na vyvýšenině nad Zákolanským potokem nad obcí Zákolany. Počátky osídlení lokality Budče sahají až do pozdní doby bronzové. 

Zahrádkářský svaz - ZEMĚCHY

NÁZEV:Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Zeměchy IIZákladní organizace Českého zahrádkářského svazu Zeměchy II - logo
Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Zeměchy II - náhled vizuálního zobrazení vztahů obchodního rejstříku
IČO:70881944
FORMA:Pobočný spolek
SCHRÁNKA: 2wyzx8i
ADRESA:Kralupy nad Vltavou, Zeměchy, 9. května 34

PRO DALŠÍ INFORMACE KLIKNĚTE ZDE.