Co je třeba vyřídit po úmrtí v rodině

Pokud vás zajímá toto téma, je pravděpodobné, že jste přišli o někoho blízkého. V první řadě tedy přijměte mou upřímnou soustrast.

Vypracovala jsem pro vás seznam základních úkonů, které je třeba vyřídit v souvislosti s úmrtím v rodině. Některé z nich se vás týkat nemusí. Zmínila jsem ty, které mi přišly jako dobré vědět. Věřím, že vám seznam přinese alespoň malou pomoc v těžké době, jakou odchod milované osoby zcela jistě je.

Tento materiál je pro vás ZDARMA a doufám, že vám uleví s praktickým přemýšlením a projdete tímto obdobím snáze.

 

Jak vám můžu pomoci jako realitní makléřka?

1

Pokud jste účastníky dědického řízení, musíte jako pozůstalí vedle vlastního smutku řešit i praktické záležitosti spojené s úmrtím.
V rámci dědického řízení vyzve někoho z rodiny soudem pověřený notář k doložení podkladů pro rodinné a majetkové poměry. Jedním z podkladů bývá ocenění tržní hodnoty nemovitosti, která je součástí dědictví.
Obvykle tedy notář osloví vypravitele pohřbu nebo blízkého, se kterým řeší pozůstalost.

Ocenění hodnoty majetku lze doložit pomocí vypracované Analýzy tržní hodnoty nemovitosti, který pro své klienty v dědickém řízení běžně zpracovávám.

Tato služba je placená, ale můžete ji získat i ZDARMA.

2

Pokud je součástí dědictví nemovitost, kterou v budoucnu využívat nebudete, pak ji můžete výhodně prodat.
To lze řešit ideálně ve chvíli, kdy se stanete novými vlastníky této nemovitosti. Jak se tuto novou skutečnost dozvíte? Informuje vás o tom Katastr nemovitostí prostřednictvím zaslaného Listu vlastnictví, na kterém budou přepsána vlastnická práva na vaše jméno, či jména více dědiců. 

Doporučuji vybrat si vždy někoho, komu důvěřujete. Svého makléře / makléřku pečlivě vyzpovídejte a zjistěte, jak bude spolupráce vypadat a v jakém rozsahu bude tato služba. Můžete se inspirovat 7 nejdůležitějšími otázkami při výběru realitního makléře/řky, které jsem pro vás připravila.

Prodejem nemovitostí se zabývám od března 2020 a ráda vám se zhodnocením zděděného majetku pomůžu. Jak prodej probíhá se mnou, se dozvíte zde: PRODEJ NEMOVITOSTI.